poniedziałek, 4 października 2010

Nowe projekty z działania 6.2

Znowu trochę temat dofinansowania zaniedbałem, ale poniekąd dlatego, że wiedzę dostępną na blogu przekazuję na bezpłatnych szkoleniach w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, w oddziale Planowania Kariery w Bydgoszczy oraz w rodzimym Biurze Karier. Zainteresowanie jest spore, więc czasami zabraknie czasu na poświęcenie paru chwil na bloga :)

Nie mniej jednak informuję, że rozpoczęła się rekrutacja osób do projektów realizowanych w ramach działania 6.2 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Linki poniżej:

http://www.pte.bydgoszcz.pl/ - w dziale PROJEKTY UNIJNE, zakładka „6.2”
http://www.pkcdl-frdl.pl/projekty/aktualne/wlasna_firma_czas_na_sukces
http://projekty.bsw.edu.pl/na-wlasny-rachunek/aktualnosci.html
http://www.wloclawek.skwp.pl/Projekt,3xB,-,Biznes,Byl,i,Bedzie,6405.html
http://www.czyznie.czernikowo.pl/index.php?go=16
http://www.info-biz.edu.pl/6_2pokl.html
http://www.tarr.org.pl/

Co mnie bardzo zdziwiło, to bardzo mocne ukierunkowanie projektów praktycznie tylko i wyłącznie na grupy defaworyzowane. Teraz, żeby dostać się do projektu, nie można być tylko osobą bezrobotną, ale trzeba być „długotrwale” bezrobotną (czyli ponad 12 miesięcy). Sporo projektów jest skierowanych do osób do 25 roku życia oraz po 45 roku. Do tego większość w projektach stanowić mają kobiety. Chyba tylko 1 projekt w ogóle zakłada przyjęcie osób pracujących, pozostałe nie mają takiej opcji w swojej ofercie.

Przyznam, ze tym razem będzie trudniej niż w ubiegłym roku. 

Nie mniej jednak, teraz pora zakasać rękawy i wrócić do tematu Biznes Planu. Na pierwszy rzut informacje ogólne, wykształcenie i potencjał wnioskodawcy.

3 komentarze:

  1. No, jak tam z tym biznesplanem? :)

    Co do trudności, to osoby pracujące mają nie tylko problem z ilością miejsc. W moim mieście trwa projekt, który ma zapewnić dotację i wsparcie dla 65 osób. W tym 43 to maja być kobiety i jedynie 5 osób z 65 może być zatrudniona. Niby OK, niby trzeba się postarać i mieć najwyżej pretensję do siebie (piszę z pozycji pracującego mężczyzny, uczestnika na etapie rekrutacji). ALE - okazuje się, że właśnie przedłużyli (o 4 dni robocze, śmiesznie wyszło z tym 11 listopada) termin składania wniosków, ze względu na "konieczność wypełnienia założeń". Cóż to oznacza? Ano to, że nie udało im się zgromadzić odpowiedniej liczby kobiet. I że trzeba te kobiety jakoś, choćby z podziemi wydobyć. A jeśli tak, to łapanka obejmie dowolne kobiety, jak leci (- Pani Krysiu, zgłosi się pani do projektu. - Ale ja nie muszę, ja pracuję, pewnie nie dostanę. - Nie boi się pani, pani DOSTANIE NA PEWNO). Wystarczy 5 pracujących kobiet, spośród tych 43, aby żaden pracujący mężczyzna nie miał żadnych szans... Jaki sens mają parytety, skoro nie można znaleźć na nie chętnych? Zakwalifikowane zostaną projekty byle jakie - być może i gorsze, byle tylko "wypełnić założenia". Ehhh... załamka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Warto zakładać własny biznes o ile wiesz jak go prowadzić. Moim zdaniem największym powodzeniem cieszą się teraz sklepy internetowe, więc warto celować właśnie w nie. W ich prowadzeniu na pewno pomoże firma oferująca się na stronie https://packfully.pl/oferta/fulfilment/ . Jej oferta jest na tyle szeroka, że firma może pomóc zarówno z magazynem jak i realizacją zamówień, a nawet w kwestii obsługi klienta. Robi to naprawdę fachowo i ma indywidualne podejście do swoich klientów, więc zawsze są skuteczni. Polecam! Często szukam sprawdzonych rozwiązań!

    OdpowiedzUsuń